Sürme Yalıtım

Sürme Yalıtım

İzolasyon terimi inşaat alanlarında ve günümüzde çoğu binada sonradan da olsa uygulanan bir terim haline gelmiştir. Genel olarak ısı ve su yalıtımı kapsamında kullanılmakta olan izolasyon kendi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Sürme izolasyon da bu çeşitlerden birisidir. Sürme izolasyon kapsamında beş ayrı sürme izolasyon çeşidi bulunmaktadır.


Çimento Sürme İzolasyon


Çift komponentli olan yarı ya da tam elastik yapıda bir yüzeysel izolasyon sağlamaktadır. Bu izolasyon ile dayanıklı bir su yalıtımı yapılmaktadır. Yalıtımın her aşaması doğru bir şekilde yapılması ve herhangi bir boşluk kalmaması sağlanmaktadır. Genel olarak beton üzerine ya da şap üzerine sıva şeklinde uygulanmaktadır. Genellikle balkon ve banyolarda kullanılmaktadır.


Sürme Esaslı İzolasyon


Sürme izolasyon bir su yalıtım sistemidir. Genel olrak kolay uygulanmakta olan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi uyum sağlayarak tutunmaktadır. Sürme izolasyon ile yapı içerisinde herhangi bir çatlak oluşumuna izin verilmez. Bu sayede kullanım alanına göre o bölgelerde su kaçırması ya da oraların ıslanması gibi herhangi bir durum söz konusu değildir. Yapılarda nem ve su yalıtımında genellikle kalıcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

 

E-Bülten Servisi

Kataloglarımız